Vo tom štěstí z klarinetu. Pohádka plná muzicírování a malých kouzel

14. květen 2023

V téhle pohádce na vás čekají víla Brusinka a trpaslík Malináč. Kouzelný klarinet vás překvapí hudbou, která prý přináší štěstí. Je to pravda? Účinkují Jarmila Švehlová, Miroslav Masopust, Jiří Práger a další.

„Muzicírování je pro děvče moc divný zaměstnání. Kdyby máma byla ještě mezi náma, taky by jí to nešmakovalo,“ tvrdí tatínek své dceři Mařči. On ale neví, jaké to je, když hudbu opravdu milujete a prsty vás až svědí, aby zase mohly hrát! Stejnou lásku k muzice cítí i Lojzík, tedy královský syn, vážený princ Alois, který místo aby si sháněl bohatou nevěstu, raději hraje na klarinet. Seznámí se tihle dva? Jak mladé lásce pomůžou víla Brusinka a trpaslík Malináč? Nezamiluje se Lojzík do princezny Eleonóry?

Účinkují: Jarmila Švehlová, Miroslav Masopust, Veronika Dostálová, Jiří Prager, Jiří Adamíra, Věra Kubánková, Daniela Kolářová a Jaroslav Moučka
Napsala: Anna Jurásková
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Josef Pech
Režie: Jan Berger
Natočeno: 1984

Další hry a četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související