Co vyprávěla Bílá Bizonice. Příběh na motivy indiánských mýtů a legend

23. duben 2023

Tajemný příběh zakleté dívky jménem Dcera Slunce začal v den, kdy Vlčí stezka na nebi září nejjasněji a kdy měsíc Medvěda předává vládu chytrému Havranovi. Tehdy se jí rodiče zeptali, jakého ženicha by si pro sebe přála. „O tom nemohu rozhodnout ani já, ani vy,“ odpověděla jim. Vysvobodí Dceru Slunce z kruté kletby ošklivý indián Zjizvená tvář? Jaká zvířata mu pomohou při jeho putování? Kde se schovává mocné Slunce? A proč indiáni uctívají bizonice? Uslyšíte v pohádce.

Účinkují: Miroslav Hruška, Viktor Dvořák, Vladimíra Včelná, Josef Bartoň, Dita Mandová Vojnarová, Dušan Urban, Olga Kaštická Zimmermannová a Pavel Juřica
Napsala: Andrea Hanáčková
Dramaturgie: Jan Sulovský
Hudba: Robert Mahr
Režie: Michal Bureš
Natočeno: 2005

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Václava Ledvinková
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.