Vít Peřina: Tři siláci na silnici

19. leden 2020

Motorkářská pohádková komedie o tom, že síla není vše a že táhnout za jeden provaz se vyplatí. Poslouchejte do neděle 26. ledna 2020.

Když tři bratři Petr, Martin a Josef dorostou do věku na ženění, upeče jim máma buchty a pošle je do světa, aby si našli nevěsty. Chce, aby se vydali na zkušenou a konečně vnitřně dospěli. Bratři na své cestě za poznáním postupně přijdou na to, že jedinec proti velkému tyranovi nic nezmůže. Pokud se však spojí s ostatními a navíc se spolehne nejen na sílu, ale taky na rozum, může zlo přemoci a být za to odměněn.

Třebaže se tři bratři motorkáři a řidič kamionu, který unesl slečnu Marcelku, pohybují po silnici, setkávají se na benzínce, v autoservisu, u jeřábu, potkávají stopaře apod., jsou stále tradičními pohádkovými postavami. I v tomto příběhu totiž bojuje dobro se zlem a dobro nakonec zvítězí.

Účinkují: Pavel Tesař, Václav Jelínek, Jan Meduna, Dana Batulková, Petr Stach, Daniel Šváb, Václav Rašilov, Lubor Šplíchal, Michaela Doležalová, Veronika Lazorčáková, Petr Vršek, Eduard Jenický, Jakub Žáček, Eva Hacurová, Barbora Mošnová, Anna Schmidtmajerová
Napsal: Vít Peřina
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Hudba: Marek Doubrava
Zvukový design: Jakub Rataj
Zvuk: Radek Veselý
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 9. 12. 2018

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio