Šustidlo. Tajemný příběh hodinářského učně

24. září 2023

Svůj příběh vypráví Matýsek, který bydlí v malé komůrce ve věži s věžními hodinami. Učí se u mistra – nejlepšího hodináře, který je ale zároveň nejprotivnějším dědkem na světě. Matýska vůbec nehodlá pustit k práci. Tedy dokud mladík nedostane rozum. Zatím ho mistr stále považuje za troubu. Jenže jednoho dne Matýsek provede tu nejpitomější pitomost, ale taky tu úplně nejlepší věc, kterou kdy v životě udělal. Do čeho se vlastně zbrkle pustí?

Účinkují: Jiří Köhler, Josef Somr, Barbora Hrzánová, Johanna Tesařová, Hanuš Bor, Miriam Kantorková, Vlastimil Zavřel, Jan Vondráček
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: v roce 2014

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.