Vesmírné putování komety Julie. Dobrodružné příběhy ze všech koutů vesmíru
Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa Julie. Putuje napříč galaxiemi už tisíce let a zažívá na svých cestách věci možné i nemožné. Potkává bytosti skutečné i neskutečné a zakouší příběhy doslova nadpozemské.
Vesmírný život komety Julie byl docela obyčejný a nudný. Stejně jako ostatní komety, měla i ona vlastní dráhu, po které dokola obíhala už tři miliony let. Jednoho dne se však rozhodla, že chce zažít dobrodružství a opustit statečného Merkura, výbušnou Venuši, přátelskou Zemi, přemýšlivého Marse, vznešeného Jupitera, vtipného Saturna, zadumaného Urana, upovídaného Neptuna i moudrého vládce sluneční soustavy - Slunce. Jak tohle dopadlo?
Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.
Související
-
Zelená země. Pohádka o ztraceném hrnku, ve kterém žije indiánský kmen
Vyprávění, které se točí taky kolem toho, co všechno se může stát, když se vám při svačině zakutálí sušenka, čte Kajetán Písařovic.
-
Metamorfórky. Bláznivé pohádky plné asociací a vtípků vypráví Lucie Polišenská
Víte, co to znamená slovo metamorfóza? Jde o jakousi přeměnu či změnu tvaru. A o tom jsou pohádky Lukáše Csicselyho, který si s vtipem pohrává s různými motivy proměn.
-
Maceška. Zbrusu nový pohádkový seriál o tom, že macechy nejsou zpravidla vždycky zlé
Proč jsou macechy v pohádkách vždy zlé? Na děti křičí, chtějí je vyhnat z domu, zaklít nebo otrávit. Ale nevlastní maminky přece takové nebývají! Nevěříte?
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.