Vesmírné putování komety Julie. Dobrodružné příběhy ze všech koutů vesmíru

3. květen 2023

Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa Julie. Putuje napříč galaxiemi už tisíce let a zažívá na svých cestách věci možné i nemožné. Potkává bytosti skutečné i neskutečné a zakouší příběhy doslova nadpozemské. 

Účinkuje: Petr Vacek
Napsala: Hana Lehečková
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Izabela Schenková
Natočeno: 2018

Vesmírný život komety Julie byl docela obyčejný a nudný. Stejně jako ostatní komety, měla i ona vlastní dráhu, po které dokola obíhala už tři miliony let. Jednoho dne se však rozhodla, že chce zažít dobrodružství a opustit statečného Merkura, výbušnou Venuši, přátelskou Zemi, přemýšlivého Marse, vznešeného Jupitera, vtipného Saturna, zadumaného Urana, upovídaného Neptuna i moudrého vládce sluneční soustavy - Slunce. Jak tohle dopadlo?

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.