Věra Eliášková: Tadeášovy záhady

5. květen 2019

Cesta za duchem Hagenem místo školy v přírodě! Detektivní příběh kluků, kteří hledají dobrodružství ve starých štolách za zákazem vstupu. Poslouchejte do neděle 12. května.

Nedaleko místa, kam přijeli sedmáci a páťáci na školu v přírodě, jsou tajemné štoly. Pokyn pedagogů zní: „Nikdo nesmí vkročit dovnitř.“ Jestliže existuje místo, na které se nesmí vstoupit, platí, že někteří žáci tam jistě vstoupí. Zákaz vstupu se automaticky pro kluky stává pozvánkou.

Dlouhé, temné chodby s ozvěnou kroků a hlasů lákají. Vábí i setkání s údajným duchem Hagenem. Přivolat ho prý lze úderem do kolejnice. Ve štolách postupně pátrají Robin se svou partičkou a Tadeáš, třídní oblíbený záhadolog.

Robin nemá rád Tadeáše a Tadeáš nesnáší Robina. Pokušení Robina využít ducha proti Tadeášovi je velké. Duch ale nepřichází. Najdou kluci způsob, aby se Hagen objevil? Co vše tím způsobí sobě i pedagogům?

Účinkují: Tobiáš Vacek, Jiří Keller, Ondřej Kobrle, Martin Sucharda, Erik Fiala, Magdalena Podrazilová, Lenka Švorcová, Lucie Pernetová, Klára Doležalová, Petr Oliva, Rudolf Novák, Tomáš Pergl, Jaroslav Horák, Milan Křivohlavý, Sidonia Borkovcová, Anna Rybová, Martina Vachalová, Matěj Divecký, Josef Kaňka a Lukáš Kostka
Hudba:
Jiří Stroher
Režie: Vladimír Gromov
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2011.

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?