Vánoce u Karla Čapka. Osobní vyjádření režiséra Ondřeje Kepky
Speciálním pořadem „Vánoce u Karla Čapka“ si připomínáme 85. výročí úmrtí našeho slavného spisovatele. Průvodcem a autorem programu je Ondřej Kepka, který si před mikrofon pozval emeritní ředitelku Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše – Kristinu Váňovou. Dozvíme se, jaké dostával malý Karel Čapek dárky a které naopak jako dospělý připravoval pro své blízké. Kromě autora pořadu čte ukázky z Čapkova díla Lukáš Hlavica.
Související
-
Host: Kristina Váňová, emeritní ředitelka Památníku Karla Čapka
Co ji přivedlo k péči o odkaz bratří Čapků? Jak by asi náš slavný autor, který zemřel před 85 lety, komentoval dnešní dobu? Moderuje Ondřej Kepka.
-
Mimořádně statečná a morálně pevná sestra slavných bratrů. Osudové ženy: Helena Čapková-Palivcová
Toužila být klavíristkou. Matka však měla jiný názor a brzy ji provdala. Přesto svůj umělecký talent uplatnila, když se po vzoru svých slavných bratrů stala spisovatelkou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.