V Tanzanii měl o mě zájem masajský náčelník. Nabízel za mne 17 krav. Omeletky s Halinou Pawlowskou

2. říjen 2022

Labutí šíje, široké boky nebo velká chodidla. Jaký je ideál ženské krásy. „Když jsem před lety byla v Tanzanii, nadchlo mě, jaký o mě projevoval zájem masajský náčelník. Nabízel za mne sedmnáct krav. Myslel si totiž, že mám ideální poměr pasu a boků, abych mohla mít hodně dětí,“ vypráví Halina Pawlowská v nedělních Omeletkách. K tématu přečte ještě povídku O ženě, která držela kožešinovou štólu, a přidá recept Barbry Streisand na tresčí játra s buráky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.