V pubertě jsem byla sama sobě největší překážkou. Svoje trápení jsem vložila do divadla, přiznává herečka Eva Leinweberová
Exceluje v seriálu Osada, jehož druhou řadu právě točí v Nižboru. „Je to taková vzpomínka na moje dětství,“ říká herečka. S kterou českou herečkou si ji pletou? Jaká byla její nejdivočejší herecká proměna? Proč je patronkou projektu Pečuj doma?
„Moje herectví začalo vlastně také u táboráku. Jezdila jsem s rodiči do osady Podskalí v Křenůvkách u Prostějova. Tenkrát bylo chataření únik od komunistické reality a my jsme tady trávili prázdniny u táboráků. Já jsem třeba hrála Lenku Filipovou a dělala jsem, že hraju na kytaru. To byla má první herecká vystoupení,“ vzpomíná s úsměvem Eva Leinweberová.
Divadelní terapie
Divadlo začala hrát v 16 letech. „Procházela jsem velmi složitou pubertou. Sama sobě jsem byla největší překážkou. Byla jsem naštvaná na celý svět. Pro jistotu pořád v opozici. Přitom v hloubi duše jsem byla zraněná a přecitlivělá. Když jsem začala hrát divadlo, tak to pro mě byla vlastně taková terapie, svoje trápení jsem vložila do hraní, které mě velmi bavilo,“ uzavírá herečka Eva Leinweberová.
Související
-
Někdy se u písničky rozbrečím. Když je něco hezkého, tak pláču, svěřuje se herečka Jitka Asterová
„Filmové nabídky přestaly přicházet od té doby, co jsem moderátorkou. Bylo mi to líto, protože jsem měla docela slušně našlápnutou filmovou kariéru,“ svěřuje se.
-
V Tuzexu jsem si v mládí nekupovala džíny, ale krémy, odhaluje Jana Švandová tajemství svého vzhledu
Letos oslavila jubileum, ale podle své tety nazývá svůj věk „middle age“. „To je věk od 40 do nekonečna, takže vám může být 120, ale můžete říkat, že jste středního věku.“
-
Syn herečky Jany Strykové nechápe: Mami, proč máš tak blbé zaměstnání?
Žije s rodinou v Krkonoších. „Zamilovali jsme se do té krajiny, i když je to šíleně daleko a je to nepraktické. Ale já tam načerpám sílu,“ vysvětluje v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.