V prvomájové pohádce nás pobaví umečená koza v podání Báry Hrzánové

1. květen 2012

Ačkoli je máj měsícem lásky, svateb bývá v tomto období pomálu. Navzdory všem pověrám se jedna pohádková odehraje, a to v úterý 1. května po 12:00 hodině na Dvojce Českého rozhlasu. Bude kolem ní hodně tartasu, bubnování i veselého zaříkání.

Na samém začátku je chasník Jirka se zdánlivě obyčejnou kozou, kterou si kromě další role zahrála Barbora Hrzánová. Umečená koza má neobyčejnou vlastnost – každého k sobě hned přilepí. A právě toho využije Jirka k cestě na královský zámek, aby vyléčil princeznu Malvínu z jejího nenadálého smutku. A protože se přilípne každá nenechavá ruka, dorazí do města vskutku nevídané procesí, které dojímá až k slzám. Naštěstí jsou to slzy smíchu. Princezna se zkrátka rozesměje, do Jirky se zamiluje a svatba je na spadnutí. Jenže pan král odmítne dát mladému páru své požehnání. Co s tím? Inu, ještě je třeba tuhle situaci nějak pohádkově rozlousknout.

Pokusí se o to protagonisté nové rozhlasové pohádky Melity Denkové s názvem "Svatební medicína" a těmi jsou např. Jan Meduna, Jana Stryková, Josef Somr, Libuše Švormová a mnozí další. Bubnovat jim k tomu bude Ladislav Županič pod taktovkou režiséra Vlado Ruska.

Nezapomeňte, že si pořad můžete, po dobu jednoho týdne, poslechnout na našich stránkách. Podrobnosti najdete ZDE.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.