Úžasné životy: Miloslav Šimek podle Zuzany Bubílkové

15. březen 2020

Jak na něj vzpomíná šestnáct let po jeho odchodu poslední jevištní partnerka? Co se jí z dlouhé a plodné vzájemné spolupráce nejvíc vrylo do paměti?

Ať už Miloslav Šimek spolupracoval s Jiřím Grossmannem, Jiřím Krampolem nebo Zuzanou Bubílkovou, jeho komická vystoupení divadelní a televizní představení měly u posluchačů a diváků neobyčejný úspěch.

Do divácké paměti se zapsaly nejen komické scénky z legendárního divadla Semafor, ale i ty, ve kterých si společně se Zuzanou Bubílkovou brali na paškál různé společenské nešvary a především českou politickou scénu.

Je nesporné, že ve své době neměli v politické satiře konkurenci.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...