U Hrušínských píšou Ježíškovi holčičky na prahu třicítky

20. prosinec 2014

Poslední víkend před Štědrým dnem to dýchalo vánoční atmosférou i ve studiu Dvojky. K sobotní pohodě přispěli také hosté pořadu Nezatloukat, u kterých byly Vánoce odjakživa velkou rodinnou tradicí. Na vánoční snídani u Hrušínských se vzpomíná – a herec Vlastík Zavřel na ni chodí dodnes.

Miluše Šplechtová neměla lehké dětství a s maminkou jejího muže ji mnohé spojovalo.

Žezlo převzala Miluška

Nebyla to tchýně, ale trpělivá a laskavá babička, kterou všichni milovali. Od ní se Miluška všechno naučila. Vařit, péct cukroví, prostřít velký stůl… A letos poprvé vyzkoušela i domácí paštiku a huspeninu.

Luxusní dárek k Vánocům

Divadlo Na Jezerce je vyprodáno dlouho dopředu. A tak není divu, že si jeho principál Jan Hrušínský může dovolit na Vánoce velkorysý dárek svým zaměstnancům i sobě: volno o svátcích.

Poslechněte si, jak slavil Vánoce jeho otec Rudolf, proč odmítl roli v divadle jeho bratr a kdo si u Hrušínských dodnes píše Ježíškovi o dárky. Možná budete překvapeni

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová