Týden v Guineji. Dokument o konci příběhu adopce na dálku

21. říjen 2018

Alena se před 15 lety rozhodla podpořit ve vzdělání dívku z Afriky a začala jí posílat výdělek z brigád. V dokumentu se Alena vydává na svatbu své „adoptivní“ dcery. Dokument ale není jen o jedné bláznivé cestě. Je také o hledání ztracené lásky k místu, které zdánlivě není proč milovat. 

Dnes je Fatoumatě 24 let. Její vrstevnice mají mnohdy několik dětí a často neumějí ani číst, ani psát. Fatoumata díky Aleně dokončila základní a střední školu, a dokonce vystudovala i univerzitu. V tak chudé zemi, jako je Guinea, to rozhodně není běžné.

Čtěte takéAlena a Fatoumata, spojení dvou světů

Fatoumata už dávno není malá. Pozvala Alenu na svou svatbu a požádala ji, aby šla za svědkyni. Alena, dnes už maminka tříletého syna, se rozhodla, že do hlavního města Guineje Conakry pojede. Myslela si, že už se sem nikdy nevrátí. Po osmi letech ale znovu vyrazila do země, kterou tak nějak není proč mít rád. 

autor: Tereza Hronová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.