Tobogan na vodítku s Josefem Cardou a fenkou Tiffany

3. duben 2021

Tobogan na vodítku s Josefem Cardou a jeho fenkou Tiffany v Třebenicích u Litoměřic, kde se daří meruňkám, které herec pěstoval. Poslechněte si o tom, jaké drama provázelo sbírání hrušek a jak herec skončil v nemocnici. Tobogan na vodítku moderuje Aleš Cibulka v doprovodu vlastního psa Tobiáše.

Louisianský leopardí pes také známý jako catahoula je americké psí pracovní plemeno a Josef Carda chová fenku Tiffany. 

Aleš Cibulka a Josef Carda v Toboganu na vodítku

„Je to miláček,“ říká herec. A vypráví o tom, že tuto neobvyklou rasu chovali američtí indiáni.

„Říká se jim stromoví psi, ale my jsme ještě nezkoušeli, jestli leze po stromě,“ směje se herec. Při natáčení samozřejmě nemohl chybět ani vipet Aleše Cibulky Tobiáš. 

Za pět let zlatá svatba

Tobogan se natáčí u Cardů doma a role hostitelky se ujala manželka herce. Jak se dá vydržet 45 let ve spokojeném manželství? „To je tím, že já jsem moc nebyl doma, takže to je víkendové manželství,“ naznačuje návod na partnerský vztah Josef Carda.

Jak dopadlo sbírání hrušek na hruškovici? Jak vznikl pořad Tele Tele? Kdo vymyslel přezdívku Carda Retarda a jaké historky s tímto označením Josef Carda zažil?

autor: Aleš Cibulka

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová