Tobogan - 18. února

18. únor 2012

Neobyčejná povolání. Takový podtitul má tentokrát pořad, kterým nás pravidelně provází Aleš Cibulka.

Pozvali jsme žurnalistu Tomáše Poláčka, který je pro dobrý článek odhodlán překonat každou překážku, dokonce i sám sebe. Do Divadla U Hasičů přijde také profesor Petr Kaucký, tajemník Jednoty tlumočníků a překladatelů, který ve své profesi slyšel, vstřebal a přeložil nadstandardně mnoho frází, fluskulí a taktických projevů. Dozvíme se, čím je neobyčejná učitelka Hana Modrová, a uslyšíme i zážitky Slávky Harazimové, která dopravuje podroušené řidiče na jejich základny.

Ještě s mnoha dalšími zajímavými povoláními se setkal herec a moderátor Petr Vondráček, který pořad, kromě vyprávění, obohatí rovněž svým zpěvem.

To všechno nabídneme po 11:03 hodině na Dvojce ČRo.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.