Stopy, fakta, tajemství...

Stanislav Motl dál neúnavně pátrá v archivech a hledá nečekané souvislosti.

Unikátní pořad. Mimořádně poslouchaný, diskutovaný, překvapující a vzbuzující emoce. Vyvrcholení životního pátrání, zkušeností a vášně pro postihnutí pravdy jeho autora.

„Patřím mezi lidi, kteří žijí pro zážitky. Mnoho let jsem je hledal hlavně za hranicemi své země, v nejrůznějších světadílech, na mořích, ve velehorách, na pouštích, na sopkách.“

„Podobně jako mnoho dalších takto "postižených" lidí jsem se několikrát ocitl skoro až na dně, abych se pak najednou stal účastníkem prazvláštních událostí, které byly plné tajemství a odehrávaly se takříkajíc mezi nebem a zemí,“ říká Stanislav Motl.

Mimořádné ocenění

Pořad Letec a smrt získal v kategorii investigativní dokument soutěže The AIB International Media Excellence Awards 2011 v Londýně první místo. Ocenění je mimořádné i proto, že v roce 2010 obdržel pořad Chlapec a hvězdy také první místo. Ocenění jednoho stejného autora a dalšího dílu ze stejného cyklu je v rámci této prestižní celosvětové soutěže bezprecedentní.

A proto je těžké dostát takovému uznání a pokračovat v neklesající kvalitě dál. Témata ale neubývají. Také díky vám, kteří podněty posíláte. A tým pořadu vnímá každé nové pátrání Stanislava Motla jako výzvu ke zpracování do tvaru rozhlasového dokumentu tak, aby oslovil hlavně vás.

Stanislav Motl a šéfredaktor ČRo 2 Jaromír Ostrý (předávání ceny Asociace mezinárodního vysílání v Londýně za pořad z cyklu Stopy, fakta, tajemství,...)

Připravuje:
Stanislav Motl

Historie:
První díl se vysílal 18. září 2010. Audiozáznamy pořadu jsou na stránkách a v Archivu pořadů dostupné pouze 5 týdnů, a to na výslovné přání autora.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.