Spirituál kvintet se loučí. Poslechněte si nesestříhaný záznam jejich úplně posledního koncertu

13. říjen 2021, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spirituál kvintet se loučí. Poslední koncert legendárního souboru 13. října 2021 v pražské Lucerně

Svůj poslední, beznadějně vyprodaný koncert odehrál legendární soubor ve středu 13. října 2021 v pražské Lucerně. Dvojka část vystoupení přenášela v přímém přenosu a teď vám nabízí možnost připomenout si tu jedinečnou atmosféru z kompletního tříhodinového záznamu celého koncertu. Připomeňte si znovu tu jedinečnou atmosféru.

Legenda české folkové scény se zrodila v roce 1960. V dobách komunismu několikrát bojovala se zákazem. V listopadu 1989 soubor zpíval z balkonu pražského Melantrichu. Během šesti dekád se v kapele řada jejich hitů doslova zlidověla.

Kapelou prošla řada známých jmen: Karel Zich, bratři Nedvědi, Irena Budweiserová... Jediný, kdo ve Spirituál kvintetu působil celou dobu, byl jeho kapelník Jiří Tichota. Soubor za svou existenci odehrál na deset tisíc koncertů a vydal přes 20 alb.

autoři: Spirituál kvintet , rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?