Spirituál kvintet se loučí. Poslechněte si nesestříhaný záznam jejich úplně posledního koncertu

27. říjen 2021, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spirituál kvintet se loučí. Poslední koncert legendárního souboru 13. října 2021 v pražské Lucerně

Svůj poslední, beznadějně vyprodaný koncert odehrál legendární soubor ve středu 13. října 2021 v pražské Lucerně. Dvojka část vystoupení přenášela v přímém přenosu. Teď vám nabízí možnost připomenout si tu jedinečnou atmosféru z kompletního tříhodinového záznamu celého koncertu.

Legenda české folkové scény se zrodila v roce 1960. V dobách komunismu několikrát bojovala se zákazem. V listopadu 1989 soubor zpíval z balkonu pražského Melantrichu. Během šesti dekád se v kapele řada jejich hitů doslova zlidověla.

Čtěte také

Kapelou prošla řada známých jmen: Karel Zich, bratři Nedvědi, Irena Budweiserová... Jediný, kdo ve Spirituál kvintetu působil celou dobu, byl jeho kapelník Jiří Tichota. Soubor za svou existenci odehrál na deset tisíc koncertů a vydal přes 20 alb.

Jen 13 dní po posledním koncertu souboru zemřel jeho dlouholetý člen Jiří Cerha. Bylo mu 78 let. Kromě Spirituál kvintetu vystupoval také se skupinou C&K Vocal, kde byl kapelníkem.

autoři: Spirituál kvintet , rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová