Sólokapr z hotelu Oxford. Proč příběh o stržení Velké čínské zdi vyústil v krvavý masakr?
To slovo zná každý z nás. Bez rozdílu věku. Hoax. Poplašná klamavá zpráva. Mystifikace, polopravda, lež. Její moc je obrovská. Zvláště u lidí, jimž chybějí potřebné znalosti a kteří se špatně orientují ve společenském dění. Není to ale výmysl dnešní internetové doby. Toto označení užil například Karel Čapek ve Válce s mloky. Historie ale sahá ještě hlouběji. Jaký byl původ jedné z největších novinářských mystifikací historie? A jaký měla vliv na krvavý masakr v Číně?
Související
-
510. schůzka: Jen Ťia-le Chuej-chou
Vagina gentium, pochva národů, Asie, obsahuje dvě veliká lidská plemeniště, Čínu a Indii, s pradávnými a vyspělými kulturami.
-
Bude v roce 2049 někdejší říše středu vedoucí mocností světa?
V perspektivě čínského vedení, které tradičně uvažuje dlouhodobě a strategicky, zaujala pandemie místo krize nabízející příležitost, kterou je třeba využít.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Anglický humor, který léčí! A nestárne...
Vladimír Kroc, moderátor


Doktor v domě
Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko