Rytíř don Quijote de la Mancha. Komické příhody šlechtice s Jiřím Adamírou a Rudolfem Hrušínským

1. leden 2021

Příběh, který v kvaltování časem stále neztratil nic ze svého kouzla. Napsal František Pavlíček. Podivuhodné příhody šlechtice, který se vydá do světa za svými ideály v podání Jiřího Adamíry, Rudolfa Hrušínského, Josefa Beka, Eduarda Cupáka a dalších. Poslouchejte do 8. ledna 2021.

Účinkují: Jiří Adamíra, Rudolf Hrušínský st., Josef Bek, Bohumil Bezouška, Libuše Havelková, Jana Paulová, Petr Svoboda, Milan Neděla, Eduard Cupák a Ferdinand Krůta
Napsal: František Pavlíček
Dramaturgie: Ivan Hubač
Režie: Jiří Horčička
Natočeno: 1992

Zchudlý šlechtic Alonso Quijano je natolik uchvácen čtením kronik, dobrodružných knih a rytířských románů, že se sám rozhodne stát potulným rytířem. Vymyslí si pro sebe jméno don Quijote de la Mancha, svou starou bílou herku přejmenuje na Rocinantu, jakožto toho nejlepšího rytířského koně pod sluncem. Vezme si starou zbroj, vyrobí si helmici a se svým sluhou Sanchou Panzou se vydavá do světa napravovat křivdy, kterých bylo dosaženo!

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související