Ruka Opuka. Pohádka s Pavlou Tomicovou v roli zlé čarodějnice

24. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ruka Opuka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Říká si Boženka. Žije v horách jako hodná stařenka a obětavá bylinářka. Jenže v sobě skrývá zlo a touhu ovládnout celý svět. Svého cíle může dosáhnout pouze za pomoci cizího srdce, které bude bít jen pro ni.

Účinkují: Pavla Tomicová, Tereza Císařová, Viktor Kuzník, Klára Melíšková, Vasil Fridrich, Ondřej Vetchý, Martin Písařík, Václav Rašilov, František Čachotský, Pavel Čeněk Vaculík, Petr Čtvrtníček, Renata Kubišová, Aleš Vrzák a Izabela Schenková
Napsal: Tomáš Končinský
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvuk: Jitka Kundrumová
Zvukový design: Jan Trojan
Hudba: Barbora Zmeková
Režie: Izabela Schenková
Natočeno: 2020

Když se v království krále Blahodara Copatého pátého a královny Malvíny Vlídné ztratí jediný syn Jakub, řečený Neposeda, nikdo netuší, že jej cesta zavedla do sídla obávané čarodějnice. A že jí má jeho srdce posloužit jako zdroj síly na dalších sto let.

Královští rodiče jsou nešťastní ze ztráty syna a nemyslí už na nic jiného, než na to, kam se mohl zatoulat. Neštěstí a smutek je uvrhne do nezájmu a nečinnosti, a tak postupně zpustne celé království.

Když se ze záchranné výpravy za princem nevrátí ani šestašedesát rytířů ani statečná zahradníkova dcera Justýna a poddaní houfně opouštějí tohle ztracené království, napadne královnu s králem, že by se na záchrannou výpravu měli vydat oni sami. Nikdo jiný už totiž nezbývá...

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...