Roald Dahl: Edward Přemožitel

30. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Lábus

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Černá komedie o kočce, která měla hudební sluch. Uslyšíte Janu Bouškovou, Jiřího Ornesta a Jiřího Lábuse. Poslouchejte do neděle 6. září 2020. 

Účinkují: Jana Boušková, Jiří Ornest, Jiří Lábus
Připravil: Martin Velíšek
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Překlad: Richard Müller
Zvukový mistr: Milan Křivohlavý
Zvuková spolupráce: Michal Rataj
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: v roce 2010

Všechno začne, když se na zahradě starších manželů Luisy a Edwarda objeví zatoulaná kočka. Paní domu si ji oblíbí. Hlavně proto, že kočka se zájmem poslouchá její amatérské muzicírovaní. Poslouchá tak pozorně, že se Luisy zmocní jisté podezření...

Do hlavních rolí Edwarda a Luisy obsadil režisér Aleš Vrzák Janu Bouškovou a Jiřího Ornesta. V roli znalce inkarnace uslyšíte Jiřího Lábuse.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.