Ring Lardner: U nás si odpočinete. Komediální příběh o hudebním skladateli v péči chovatele dobytka a jeho ženy

23. září 2023

V komediálním příběhu podle povídky amerického spisovatele se hudebnímu skladateli Benu Drakeovi, který hledá chvilku klidu, dostane neočekávané péče od chovatele dobytka Ralfa a jeho ženy Hildy. Představuje ale farma obdivovatelů jeho talentu to pravé místo?

Osoby a obsazení: Ben Drake, hudební skladatel (Vladimír Brabec), Nancy, jeho žena (Jana Štěpánková), Ralf Thayer, chovatel dobytka (Ilja Prachař), Hilda, jeho žena (Iva Janžurová), vrchní (Miloš Rozhoň), muž (Josef Červinka)
Dramaturgie: Pavel Minks
Překlad: Josef Červinka
Režie: Josef Červinka
Natočeno: 1986

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?