„Proč se mnou chodíš? Odpověď: mám to při cestě, sebevědomí nepřidá.“ Omeletky Haliny Pawlowské

9. září 2023

Omeletky jsou naplněné sebevědomím. Bylo mi asi čtrnáct, když mi navrhl spolužák, že bychom spolu mohli chodit. Taková nabídka podporuje sebevědomí. Když jsem se ovšem zeptala, proč chce chodit zrovna se mnou, tak upřímně pravil: „ No, protože bydlíš blízko. Mám to prakticky při cestě.“ V Omeletkách uslyšíte příběh Heleny Jílkové Reparát. O sebevědomí bude vyprávět zpěvačka Hanka Křížková. Halina Pawlowská přidá recept na meruňkový krém a Ladislav Šobíšek povídku Kouzlo ženy.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.