Při natáčení dokumentů je to někdy drama, uvádí režisér Viktor Polesný
Klid, čistotu, vyváženou formu a silné lidské osudy vyznává ve filmařině Viktor Polesný, režisér dokumentů, filmů, zábavných pořadů i divadelních inscenací.
K čemu ho přivedl zenbuddhismus? Co se děje, když pan režisér opustí zónu klidu? A o které umělecké osobnosti chce vyprávět ve svém příštím filmu? Moderuje Jitka Novotná.
Související
-
Citlivý dokumentarista, který miluje ten nejobyčejnější život. Stříbrný vítr s Jindřichem Štreitem
Citlivý dokumentarista, který miluje ten nejobyčejnější život. To je profesor a fotograf Jindřich Štreit. Proč mu blízcí dali přezdívku „jednotka naivity“?
-
Jak se točil Most u Remagenu? Autentické vzpomínky...
Před olympiádou v Pekingu natočil portréty našich sportovců a s Václavem Cílkem cestoval podzemím u nás. Dodnes má v hlavě živé vzpomínky na natáčení legendárního s...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová