„Překvapili mě milí a vstřícní lidé.“ Omeletky Haliny Pawlowské o cestě Vaška Šandy na Filipíny

13. leden 2024

Dnešní Omeletky budou netradiční, protože jsem si pozvala herce Vaška Šandu. Vánoční svátky strávil na Filipínách, o kterých si budeme povídat. Jak prozradil, cesta to byla pocitově nekonečná. Ale překvapili ho milí a vstřícní obyvatelé. Halina Pawlowská se bude ptát na zážitky z cest a další cestovatelské plány. Prozradí i recept na kuře na paprice.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.