„Kupte si tričko s nápisem, kterému rozumíte.“ Omeletky Haliny Pawlowské o moři

7. červenec 2024

V Omeletkách si budeme povídat o moři. Jako trosečník jsem si připadala v Šanghaji. Koupila jsem si XXXL tričko zdobené kaligrafickými znaky. Za chvíli se za mnou táhla smějící se tlupa čínských chlapců. Obrátila jsem se na nejstaršího a ten mi nápis přeložil. Zněl takto: „Jsem hloupá, plešatá opičí samice, která si koupila tričko, aniž věděla, co je na něm.“ Uslyšíte povídku Olgy Kittnarové V zemi, kde ne znamená ano. Halina Pawlowská přidá povídku Když se koupu v moři.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.