Před 99 lety byla založena rozhlasová společnost BBC

Pokud se mezi veřejnoprávními médii začne poměřovat a srovnávat, je stanice BBC vždy jakýmsi pevným bodem. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Jde o stanici s nejdelší tradicí vysílání a to jak rozhlasového, tak televizního v Evropě. V případě televize pak celosvětově.

Pokud vás zajímá, jaké byly začátky, zda bylo vše od začátku dokonalé, nebo vznikalo takříkajíc na koleně, nenechte si ujít Příběhy z kalendáře, připomínající vznik BBC. 

Hrdinou dalších Příběhů z kalendáře bude muž, který se náhodou dostal ke komentování prvního živého rozhlasového přenosu v Evropě.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Filip Jan Zvolský
Spustit audio

Související