Petr Malásek: Hudba, kterou mám rád

28. září 2021

Když mu bylo patnáct, hltal písničky Beatles a chtěl se naučit celý jejich repertoár zpaměti na klavír. Pak se dostavila jiná vášeň. Queen a obdiv k nekonečnému umění Freddie Mercuryho.

Na světě je ovšem spousta báječné muziky a Petr Malásek se o ni dychtivě zajímá. Řeknete možná: Jak by ne, když vyrůstal mezi klavírem a notovým papírem, nepřetržitě sledoval práci svého tatínka Jiřího? Ale víte, jak to chodí. Někdy právě v takových kulisách zájem opadá a mizí. U Petra Maláska nikoliv. Neustává, pídí se, hledá. A mezi tím komponuje.

V pořadu Hudba, kterou mám rád, se samozřejmě zastaví u tří velkých dam české hudební scény, které doprovázel či doprovází: Hany Hegerové, Marty Kubišové a Lucie Bílé. Dojde i na světové písničkáře, tvorbu kolegy Michaela Kocába, kometu jménem Zaz nebo ohlédnutí za léty v TOČRu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová