Petr Hudský: O pradědečkovi a loveckém zámečku

31. květen 2020

Pohádka o tom, že žádný strom neroste do nebe, ale některé jabloně ano. Příběh o lidské pýše a hlouposti a o kouzelném zásahu spravedlnosti. Poslouchejte do neděle 7. června 2020.

Účinkují: Luboš Veselý, Vasil Fridrich, Jaroslav Plesl, Matěj Převrátil, Stanislav Zindulka, Martin Dusbaba, Michaela Váňová, Máša Málková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvuk: Jitka Kundrumová
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Režie: Petr Vodička
Natočeno: v roce 2016

Knížepán bude slavit narozeniny a rád by své hosty překvapil něčím skutečně originálním. Co by to mělo být? Třeba lovecký zámeček. A ten musí stát na nejkrásnějším místě v okolí. Co na tom, že tohle místo nepatří jemu a stojí na něm chalupa rodiny Janáčkových.

Knížepán má moc a nekalé úmysly, může tedy všechno. Naštěstí je v pohádce, takže zlo nezůstane bez trestu a dobro zvítězí.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.