Paul Newman. Jeho legendární modré oči viděly svět černobíle. Byl totiž barvoslepý

Jeho matka byla slovenského původu. Jeho modré oči všichni obdivovali. Byl námořník, herec, režisér, podnikatel a filantrop. Paul Newman se narodil 26. ledna 1925. Sotva Paul Newman nastoupil na univerzitu, zapsal se k námořnictvu. Chtěl být pilotem, ale měl smůlu. Jeho legendární modré oči viděly černobíle. Paul byl barvoslepý. Udělali z něj radistu a střelce na torpédových bombardérech.

Rolí, která zasáhla do Newmanova života, byl automobilový závodník ve filmu Vítězství. Aby ho zahrál věrohodně, musel se naučit závodně jezdit. Společně s Carlem Haasem pak založil tým.

Za pětadvacet let dosáhli víc než stovky vítězství a nepočítaně druhých a třetích míst. Newman začal závodit po čtyřicítce. Poslední závod zajel, když mu bylo přes osmdesát.

Lahůdky vydělávaly v jednu chvíli víc než filmy

Newman měl podnikavého ducha. Po jeho zálivkách do salátu byla obrovská poptávka Zdobila je etiketa s obrázkem oblíbených filmových hrdinů Butche Cassidyho  a Sundance Kida.

Začal vyrábět další lahůdky, které jednu dobu vydělávaly víc, než Paulovy filmy. Zisk posílal na dobročinné účely. Obchod s lahůdkami sklízí úspěchy pořád. Dary na dobročinné účely čítají zatím více než 550 milionů dolarů.

Spustit audio

Související