Oldřich Knitl: Ďáblova rodina

21. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Bartoška

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Dramatizace případu vraždy herečky Sharon Tateové. S Jiřím Bartoškou v roli režiséra Polanského, podezřelého ze spáchání zločinu. Poslouchejte do neděle 28. června 2020.

Herečka Sharon Tateová ve snímku Údolí panenek (1967)

V létě roku 1969 šokovala Spojené státy a celý filmový svět nesmyslná a brutální vražda americké herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského.

Došlo k ní v domě na Cielo Drive s krásným výhledem na Los Angeles. Smutný osud 26leté herečky sdílelo i několik blízkých přátel, kteří s ní osudnou srpnovou noc v rezidenci pobývali. Sama Tateová navíc byla v osmém měsíci těhotenství.

V době vraždy byl Roman Polanski pracovně v Londýně a nakrátko upadl do podezření policie, než se ukázalo, že vraždu spáchala sekta Charlese Mansona, známá jako Manson Family (rodina).

Trojice zabijáků z Cielo Drive: Susan Atkinsonová, Charles Watson a Patricia Krenwinkelová (1971)

Dokumentární hra o případu, který si svou tísnivostí nezadá se slavným Polanského hororovým snímkem Rosemary má děťátko, vznikla v roce 1991.

Osoby a obsazení: Radim Vašinka (vypravěč), Jiří Bartoška (Polanski), Veronika Freimanová (Atkinsová), Jiří Ornest (Manson), Pavel Pípal (detektiv), Vlastimil Zavřel (Tennant), Jiří Plachý (novinář), Jana Jiskrová (novinářka), Josef Vinklář (Hyams), František Švihlík (Bowser), Antonín Molčík (Helder), Jan Novotný (Tex), Petr Pospíchal (Frykowski), Daniela Bartáková (Tateová), Bohuslav Kalva (Sebring), Bohumila Dolejšová (Chapmanová), Jana Drbohlavová (2. ženský hlas) a Zuzana Šavrdová (1. ženský hlas)
Dramaturgie: Jarmila Konrádová
Hudba: Zdeněk Dvořák
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: v roce 1991

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související