O pyšné Karuši. Miroslav Táborský v pohádce o dívce, která si chtěla vzít krále

6. srpen 2023

Rozmařilost bývá v pohádkách vždycky potrestána. A že není radno zahrávat si s mužskou trpělivostí a tahat ženichy za nos, to ví snad každá holka na vdávání. Jenom Karuše ne...

Volně na motivy pohádky Heleny Lisické napsala Šárka Kosková.
Účinkují: Magdaléna Borová, Miroslav Táborský, Jaroslav Plesl, Hynek Čermák, Marek Němec, Matouš Ruml, Jiří Schwarz, Růžena Merunková, Zdeněk Hess, Miloš Hlavica, Libuše Šplíchalová, Petr Šplíchal, Jiří Litoš, Jana Knappová, Eva Přibylová, Kateřina Tučková, Zdeněk Sadovský, Václav Balák
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Hudba: Tomáš Pergl
Režie: Lukáš Hlavica
Natočeno: 2014

Karuše, krásná dcera hospodského, je obletovaná všemi muži z vesnice. Ale ona nechce nikoho jiného, jenom samotného krále! Aby odradila dotěrné ženichy, nepěkně napálí ševce, koláře i sedláře.

Když se kvůli Karuši mládenci sejdou v noci na hřbitově u márnice a málem se pozabíjí, domluví se, že si takové jednání nenechají líbit a Karuši se pomstí. Jakou lest na ni vymyslí? Bude Karuši mrzet, že si se ženichy tak zahrávala? Dostane nakonec za muže skutečně krále? A jak na celé venkovské patálii vydělá krejčí?

Další hry a četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Související