Nepřipadejte si ztracení, pokud nejste s ostatními v té samé ohradě, radí autorka a lektorka Michelle Losekoot

12. prosinec 2023

Vede kurzy kreativity, školí, přednáší a píše. Její kniha Ztracenné přináší nové pohledy na svět. „Ztracení může být z jiného úhlu pohledu cenné,“ ujišťuje Michelle Losekoot v Blízkých setkáních. Je možné být dobrý v několika profesích? Kolik druhů má ztracení? Kde přišla ke svému jménu? A co ji překvapilo na kurzech Táni Brodské?

Michelle Losekoot

„Jakmile se začnete někde vymykat a odcházet z hlavní cesty, tak si můžete připadat ztracení. Cílem této knihy bylo říct, že člověk si tak nemusí připadat. Nemusíme být všichni v té samé ohradě. Můžeme si lítat někde po lesích a jediné, co potřebujeme ke štěstí je ustát to, že na nás budou volat, ať se vrátíme do ohrady, protože tam jsou všichni,“ vysvětluje.

Na svých kurzech se Michelle Losekoot snaží se svými klienty odbourávat tzv. zaklínadla z dětství. „Je těžké je pokořit. Než ta zaklínadla vůbec najdete a zjistíte, proč si o sobě myslíte to, co si myslíte, je pracné,“ uzavírá lektorka a autorka.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.