Někteří herci jsou doslova štvanci, říká castingová režisérka Mirka Hyžíková

21. srpen 2019

Četníci z Luhačovic, Domácí péče, Pupendo, Želary.  Známé filmy spojuje osoba Mirky Hyžíkové. Podílela se na nich jako castingová režisérka. Mají herci rádi castingy?

„Někteří starší herci s tím nechtějí mít nic společného. Hodně známé herce si ani nedovolíme pozvat na casting, pokud to není role, ve které si je neumíme představit. Kolikrát i hodně známý herec uzná, že by si to měl zkusit před naší kamerou nanečisto,“ říká v Blízkých setkáních Mirka Hyžíková.

Miroslava Hyžíková

Kdo má při castingu konečné slovo? „Režisér často přichází s představou o hlavních hercích. Jako producent zasahuje i televize.“

Co je pro ni nejtěžší? „Sladit termíny herců. Někteří jsou doslova štvanci. Třeba Případy 1. oddělení jsme začínali točit ve čtyři ráno, aby Mirek Hanuš stihl v deset zkoušku v divadle. Ta trvala do dvou, pak se zase točilo a večer šel na představení,“ vzpomínala v rozhovoru s Alešem Cibulkou.

Jak má širokou databázi herců? Jak se může neherec dostat k malým rolím? Co Mirka Hyžíková vyrábí a prodává? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Aleš Cibulka , zk
Spustit audio

Související