Některé své písně už jsem zapomněla, říká Helena Vondráčková

22. říjen 2018

V roce 1964 zvítězila Helena Vondráčková v soutěži Hledáme nové talenty a začala jí tak obrovská jízda, která trvá dodnes. Její diskografie čítá asi sto hudebních nosičů.

„Každý z mé generace, ale i té starší, se musí přizpůsobit těm trendům, které jsou nastavené v dnešní době a všechno si pořešit,“ nenaříká fenomenální zpěvačka na dnešní dobu s tím, že si jede svoje.

A přiznává se, že některé písně, které zpívala, už zapomněla, že natočila. „S radostí si občas poslechnu píseň, o které nevím, že jsem natočila,“ usmívá se Helena Vondráčková.

Jak se změnila práce zpěváka za těch 50 let, co Helena Vondráčková zpívá. Jaké to bylo, když začínala? Jaké největší předěly považuje sama za ty důležité ve své kariéře?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová