„Některé situace vyžadují ledový klid.“ Omeletky Haliny Pawlowské o ledu

27. leden 2024

V Omeletkách se budeme zabývat ledem. Moje kamarádka hlídala o víkendu synovce. Spadl z klouzačky a uhodil se do hlavy. Bála se, že má otřes mozku, a tak ho celou noc kontrolovala. Ptala se ho, jak se jmenuje. Synovec začal protestovat. Když znovu přišla, všimla si, že má na čele leukoplast. Na ní stálo: "Jsem Honza." V Omeletkách uslyšíte povídku Drahomíry Stínilové Cesta do lázní. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Nenechte se otrávit a přidá recept na bílou polévku.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.