„Na plese byly samé štíhlé až hubené holky.“ Omeletky Haliny Pawlowské o pubertě

14. duben 2024

Tématem Omeletek je puberta. Když mně bylo osmnáct, tak v naší třídě byly čtyři macaté holky, já a další tři. Nedávno jsem byla na plese střední školy a zjistila, že jsou tam jenom strašně štíhlé až hubené holky. Zeptala jsem se proto dcery, jak je to možné a ona s přehledem řekla: „To je přece jasný! Polovina fetuje a ta druhá půlka, to jsou anorektičky!“ Halina Pawlowská zavolá herci Vaškovi Šandovi, přidá recept na škvarkové placky a přečte povídku Marie Janů Vuřty.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.