Na misích Lékařů bez hranic se mi vrátí radost z medicíny, přiznává dětský chirurg Jan Trachta
Na humanitárních misích se mu vždy vrátí radost z medicíny a pak se zase rád věnuje práci na Klinice dětské chirurgie v Motole. Kdy si Jan Trachta uvědomil nebezpečí dobře skrývané samoty, kterou poznal u jiných Lékařů bez hranic? Co s jeho ženou, kurážnou humanitární pracovnicí, vykonalo trojnásobné mateřství? A jak lékaři prospívá imaginace, kterou natrénuje čtením knih, sledováním filmů nebo při hovorech v hospodě?
Související
-
Nejen o knize Tichý dech s chirurgem Janem Trachtou
S Lékaři bez hranic byl už na deseti místech, hlavně v Africe, ale taky v Sýrii nebo na Haiti. Naučil se operovat s čelovkou i zvládat přestřelky.
-
Na misích v Indii jsme jezdili rodit do džungle, říká Lucie Brázdová z Lékařů bez hranic
Afghánistán, Indie, Jižní Súdán, Sierra Leone. Tam všude pomáhala porodní asistentka Lucie Brázdová. S Lékaři bez hranic spolupracuje od roku 2012.
-
Lékař bez hranic: Do politiky se nepleteme. Proto můžeme...
MUDr. Tomáš Šebek je chirurg z Nemocnice Na Františku, traumatolog a také jeden z Lékařů bez hranic. Mise ho zavedla dvakrát na Haiti i do Afghánistánu. Na první se...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.