„Můj dům, můj hrad!“ Omeletky Haliny Pawlowské o domově a soukromí

24. červen 2023

Traumatizuje mne často, že máme návštěvu, když jsem vykoupaná a zjistím, že nemám v koupelně ani koupací plášť, ani župan, ani noční košili. A tak vždycky pootevřu dveře a volám: „Haló! Je tam někdo cizí?“ a tuhle mi syn otráveně odpověděl: „A jak to mám vědět?!“ V Omeletkách na téma Můj dům, můj hrad uslyšíte také telefonát s Vaškem Šandou, recept na špecle s bylinkami a milý dopis posluchačky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.