Mrtví se nevracejí a Vánice. Dva tajuplné, syrové příběhy z pera Karla Klostermanna

11. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karel Klostermann: Mrtví se nevracejí

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Skutečný hrůzný nález mrtvoly a strašidelně krásná příroda inspirovali před sto lety dvě povídky Karla Klostermanna. Nečekaně působivé, děsivé příběhy už klasického spisovatele vás zavedou do světa šumavských samot. Účinkují Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Stanislav Zindulka, Oldřich Navrátil a další.

Karel Klostermann: Mrtví se nevracejí
Účinkují: Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, Tereza Bebarová, Milan Kačmarčík, Stanislav Zindulka, Otmar Brancuzský, Ivo Kubečka, Jiří Zahajský, Oldřich Navrátil, Miroslav Masopust, Hana Brothánková, Jiří Litoš, Petr Šplíchal, Ladislav Reich a Josef Plechatý
Napsala: Šárka Kosková
Dramaturgie: Jana Paterová
Zvuková spolupráce: Jitka Kundrumová a Michal Rataj
Hudba: Michal Rataj
Produkce: Dana Reichová
Režie: Otakar Kosek
Natočeno v roce 2003

Karel Klostermann: Vánice
Účinkuje: Miroslav Doležal
Dramaturgie: Dagmar Hubená
Režie: Olga Valentová
Natočeno v roce 1970

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.