Mladý rozhlas nyní nahlas

1. únor 2014

Pětice rozhlasových prvotin olomouckých studentů Katedry divadelních, filmových a mediálních studií filosofické fakulty Univerzity Palackého, které vznikly pod vedením Andrey Hanáčkové.

Ve výběru studentských pořadů uslyšíte reportáž o dramatickém kroužku Studánka z psychiatrické léčebny v Jihlavě, jímavou zpověď studentky, u které ve druhém ročníku propukla deprese, zvukový experiment na téma autonehoda, vyprávění nevidomého smutečního řečníka a nakonec půvabný obrázek kloboučnice a milovnice módy, babičky jednoho ze studentů.

Připravila Andrea Hanáčková, dramaturgie a režie Lenka Svobodová, mistr zvuku Roman Špála.

Záznam pořadu naleznete v iRádiu

autor: Andrea Hanáčková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.