Milan Navrátil: Legenda o snu

28. duben 2019

V příběhu inspirovaném atmosférou Indie se můžete těšit na Antonína Hardta, Jiřího  Štěpničku, Miroslavu Hozovou a další. Poslouchejte do neděle 5. května 2019.

Voják Machtún spolu se svým sluhou Lálem našli v jezeře zvláštní překvapení: podivný košíček, ve kterém byl uschován pramen vlasů třpytící se jako mléčná dráha a prsten s ametystem velikosti kukaččího vejce! Neváhali a rozhodli se vypátrat, odkud se takový dar přikolébal. Najdou princeznu Šodaší? Vezme si ji Machtún za ženu?

Osoby a obsazení: Básník (Pavel Soukup), Machtún (Ladislav Mrkvička), Šódaší a Mája (Miroslava Hozová), chůva (Slávka Budínová), Lál (Josef Dvořák), slonice (Jana Andresíková), Vírá (Věra Kubánková), rybář (Antonín Hardt), král (Jiří Samek), herold (Miloš Rozhoň), první král (Jiří Štěpnička), druhý král (František Husák), třetí král (Miroslav Moravec), čtvrtý král (Jan Přeučil), stařec (Václav Kaňkovský), pán (Zdeněk Kutil),pastevec (Vladimír Hrubý) a strom života (Pavel Pípal)

Napsal: Milan Navrátil
Hudba: Petr Mandel
Řídí: Jiří Váchal
Režie: Karel Weinlich
Natočeno v roce 1984.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio