Michal Tučný. První banjo si vyrobil z kytary, struny podložil papírem

Lacláče, starodávné brejličky a country. To byl Michal Tučný. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Nepřehlédnutelný bard české country music minulého století Michal Tučný byl Pražák jak poleno a dost dlouho nebylo v jeho životě po romantice stepi a kaňonů ani vidu ani slechu.

Zpívat ho učila Eva Olmerová

Měl ale rád divadlo Semafor a jeho hrdinou byl Waldemar Matuška, jenž hrál na banjo. Tenhle nástroj se ale tehdy dost těžko sháněl a tak si ho vyrobil z kytary, z níž sundal dvě struny, a aby docílil toho správného zvuku, podložil struny toaletním papírem.

Mezi kamarády měl přezdívku Čuňas, zpívat ho učila Eva Olmerová a jeho sen o velké kapele se splnil v osmdesátých letech.  

Hrdinou dalších Příběhů z kalendáře bude první vítěz maratonu.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Petr Váně
Spustit audio

Související