Michal Sýkora: Odvrácená strana měsíce. Vražda milenců na sklonku socialismu. Co když zabíjel sovětský voják?

Na venkovské polní cestě jsou nalezena těla dvou zavražděných milenců. Je konec 80. let, období normalizace už ovlivňuje sovětská glasnosť, ale když se vypátrá, že vraždu nejspíš spáchal sovětský voják, snaha případ objasnit už přestává být ve veřejném zájmu... Michal Sýkora napsal tuto sondu do předlistopadových společensko-politických poměrů přímo pro Český rozhlas Dvojka.

Účinkují: Petr Stach a Šárka Skaláková
Napsal: Michal Sýkora
Dramaturgie: Marina Feltlová
Hudba: Stanislav Abrahám
Režie: Petr Mančal
Premiéra: 15. 5. 2024
Napsáno pro Český rozhlas Dvojka.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.