Melita Denková: Královna Majdalenka a skřítek Pištihnátek

Sedící tkadlena (Emélie Millet)
Sedící tkadlena (Emélie Millet)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Drama velmi volně inspirované klasickou pohádkovou předlohou o dívce, která dokáže upříst zlatou nit. Poslouchejte do neděle 16. září 2018.

Furiantský mlynář si o své dceři vymyslí nehoráznou lež: prý dokáže utkat zlatou přízi. Majdalence pak nezbude, než aby se s tímhle tvrzením nějak popasovala a zaonačila to tak, aby všechno dobře dopadlo. Víckrát však bude její osud viset na nitce.

Drama je velmi volně inspirované klasickou pohádkovou předlohou o dívce, která dokáže upříst zlatou nit. V příběhu se objeví i záludný skřítek, který jí pomůže, avšak za svou službu žádá ten nejvzácnější dar. Rozhodovat o svém osudu bude mlynářská dcerka Majdalenka, kterou tátova pýcha i její vlastní nerozum zaženou do maléru.

Madla si díky skřetovi se zlatou nití poradí, ale když dojde na účtování, je téměř v koncích. Skřet si žádá jediné – jejího malého synka Jakoubka. Svého děťátka se však žádná maminka nemíní jen tak vzdát. Pomáhá kdekdo, radou i činem, ale nakonec se novopečené královské rodině vyplatí vzájemná láska, důvěra a soudržnost.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Pavla Beretová, Svatopluk Skopal, Stanislav Majer, Valérie Zawadská, Zuzana Onufráková, Matěj Sedlák, Petr Slavík, Barbora Šimková, Vanda Švarcová

Napsala: Melita Denková

Zvuk: Tomáš Gsöllhofer

Režie: Natália Deáková

Dramaturgie: Václava Ledvinková

Natočeno v roce 2012.