„Mého otce zajímala Ukrajina, šachy, houby… přesně v tomhle pořadí.“ Omeletky Haliny Pawlowské

23. říjen 2022

Budeme si povídat o zájmech a zvědavosti. V České televizi visela na klice u hydrantu malá cedulka. Bylo na ní napsáno: „V případě požáru obrať!“ Jednou jsem nevydržela, a když jsem byla na chodbě sama, tak jsem cedulku nenápadně obrátila a na druhé straně stálo: „Teď ne, ty pitomče. Až při požáru!“ V Omeletkách uslyšíte povídku Páníčkova pomsta. Halina Pawlowská přidá povídku Charakter mlčel a mluvilo tělo - Buď já, nebo… a také recept na jablkový koláč se slaným karamelem.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.