Martin a dvířka do pohlednic. I pohlednice můžou být kouzelné. Nevěříte? Přesvědčí vás pohádky
Dobrodružství sedmiletého Martina Martince, který se prostřednictvím pohledů s kouzelným poštovním razítkem dostane do různých koutů naší země. Čte Petr Halíček.
Tatínky, kteří jsou víc v práci a na cestách než doma, zná mnoho dětí. Málokdo má ale to štěstí, že od otce dostává kouzelné pohlednice, díky kterým může být statínkem skoro všude. Poslouchejte dobrodružství sedmiletého Martina Martince, který se tak dostane do Mladé Boleslavi, Olomouce, Liberce, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic a Brna.
Jak poprvé otevřel pohled
Přicestovat prostřednictvím obyčejné poštovní pohlednice do továrny na auta, může vzbudit nejen překvapení, ale také různé obavy. Co zažil Martin se svým otcem v Mladé Boleslavi?
Jak to bylo s ukradenou orchidejí
Jak se Martin dokáže vypořádat na výstavě květin s jednou povedenou dámou, která by chtěla mít nejkrásnější květy jenom pro sebe, to se dozvíte v úterním příběhu z Olomouce.
Jak krotil tygra manekýna
Hajaja vás zavede do liberecké zoologické zahrady. Nevěřili byste, jaká nezvyklá přání mohou mít bílí tygři indičtí...
Jak slyšel zpívat pivní sud
Výprava do pivovarského sklepa může být skutečně tajemná: vždyť zde sídlí zpívající duchové. Jaké bylo setkání jednoho z nich s Martinem Martincem, to uslyšíte od Hajaji.
Jak honil ženicha po řece
K řece Vltavě patří vodáci. Ale takovou honičku oranžových kánoí, jakou zažil Martin, jste patrně ještě neviděli. Vyprávění o ní si můžete poslechnout v pohádce na dobrou noc.
Jak jel Velkou pardubickou
Stát se slavným žokejem a vyhrát Velkou pardubickou je sen mnoha kluků. Jak se Martin dostal do sedla šampiona, o tom uslyšíte od Hajaji.
Jak spadl z nejvyšší věže
Víte, která věž je v Brně nejvyšší? Že ne? Tak neváhejte a zaposlouchejte se do posledního pohlednicového dobrodružství Martina Martince, při němž zažijete i nevšední ohňostroj.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.