Marta Vančurová: Trojnásobná babička s dívčím půvabem

29. listopad 2014

Pohled plaché laně i krásný úsměv. To všechno oblíbené herečce zůstalo, přestože od jejího nejslavnějšího filmu (Den pro mou lásku) uplynulo už téměř čtyřicet let. Chtěly se o tom přesvědčit i dvě z našich posluchaček, které si v sobotu přivstaly a přišly Martu Vančurovou pozdravit osobně.

Čekaly na ni s vánočními dárky a kytičkou růží na recepci už půl hodiny před začátkem vysílání. Přestože byla paní Marta nachlazená, neskrývala radost i dojetí, a to jak ze setkání na recepci Českého rozhlasu, tak i během pořadu, kdy se jí dostalo spousty krásných slov uznání po telefonu…

Neobyčejný život začal docela obyčejně na Lhotce

Shodou okolností uvedla Česká televize krátce předtím pořad z cyklu Neobyčejné životy, věnovaný právě vzpomínkám Marty Vančurové. A tak byla dobrá příležitost ho doplnit a zeptat se na její dětství v sídlišti Lhotka na okraji Prahy, na její sny a touhy, které se vůbec netýkaly budoucí profese herečky i na to, jestli se jí lépe hrálo po boku Vlastimila Harapese nebo Juraje Kukury. A jestli jako správná babička peče na Vánoce cukroví? Zkuste hádat… A nebo si to raději poslechněte.

Více si poslechněte ze záznamu v iRadiu.

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio