Manželka Ivana Hlinky Liběna má smutný úsměv i po deseti letech

20. září 2014

Letos v srpnu uplynulo 10 let od tragické autonehody, při níž přišel o život legendární hokejový trenér Ivan Hlinka. Připomněli si ho fanoušci napříč celou republikou. Ale datum 16. srpna 2004 změnilo život především jeho ženě…

Liběna Hlinková o publicitu nikdy nestála. Ivan byl její osudová láska. A během manželství s ním ji chránila jeho obrovská popularita jak u veřejnosti, tak mezi novináři.

Po jeho smrti se však stala snadnou obětí bulvárního tisku. A nebylo pro ni snadné orientovat se ve složitých vztazích kolem sebe.

Osobní poradkyně Anna Jágrová

Po odchodu do USA, kde začal Ivan Hlinka po svém olympijském triumfu v Naganu trénovat, se stala její blízkou přítelkyní Anička, maminka Jaromíra Jágra. Paní Jágrová dala Liběně cenné rady – měla s péčí o české hokejisty ve Spojených státech bohaté zkušenosti.

V Rusku byla situace horší. Liběna musela dohlížet na stavbu domu a s mužem si mohla jen telefonovat. Někdy i třikrát denně…

Evu Herzigovou vozila v kočárku

Jako 14letá často hlídala svoji malou neteř. Kdyby tenkrát tušila, že vozí v kočárku budoucí světovou topmodelku, určitě by si to tenkrát víc užívala. Eva Herzigová a Ivan Hlinka byli nejdřív jen slavnými rodáky z Litvínova, a nakonec se stali i příbuznými.

Poslechněte si, jak se Liběně Hlinkové žije dnes. V sobotním pořadu Nezatloukat vzpomínala na svého muže s úsměvem, i když trochu posmutnělým…

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.