Manžel mě ke konverzi nikdy nenutil. Děti vedeme k židovství i islámu. Zrcadlo Evy Yildizové

26. září 2023

Kulturní manažerka, členka židovské obce, manželka muslima. Eva Yildizová žije pestrý život. Mnohaleté působení v Divadle Husa na provázku ji přivedlo na myšlenku přenést kousek zkušeností z kulturního sektoru do brněnské židovské obce, kde založila největší středoevropský festival židovské kultury Štetl Fest. Chce jeho pomocí mimo jiné připomenout, jak přirozenou součástí brněnské kultury byla ta židovská. Co jí jako právničce dává kultura? A jak vychovává své dvě dcery?

Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...